Oklejanie aut

 

REKLAMA NA SAMOCHODACH

Ofertę reklamową swojej firmy, na którą składają się ulotki czy banery, warto wzbogacić o oklejenie samochodu. Taka forma reklamy niesie za sobą olbrzymie korzyści i jest w stanie trafić do bardzo wielu odbiorców. Oklejając auto raz, masz reklamę na wiele lat, a przestrzeń reklamowa jest darmowa. Oklejenie pojazdu może być nie tylko reklamą mobilną, ale także stacjonarną. Przyciągająca uwagę grafika oraz poprawna kompozycja projektu sprawia, że reklama na aucie wyróżnia się z tłumu innych pojazdów, dzięki czemu bardzo szybko zwraca uwagę. Oklejanie samochodów to innowacyjna forma reklamy, która wzbudza ciekawość potencjalnych odbiorców – szczególnie, gdy jest ona przygotowana w profesjonalny i ciekawy sposób. Taka forma reklamy może być bardzo skuteczna, a zarazem niedroga.
 

Taką mobilną reklamę można umieścić na dowolnym elemencie samochodu – od pełnego oklejenia karoserii po szyby. Może to być zarówno logo, tekst, jak i dowolna grafika lub wzór. W zależności od wybranego materiału można wykonać oklejanie całościowe lub częściowe pojazdu, grafikę, bądź napis o dowolnym kształcie lub oklejanie szyb folią OWV. Tak oklejone auto nie tylko będzie służyło jako powierzchnia reklamowa przez wiele lat, lecz także będzie chronione przed promieniami UV oraz zarysowaniami i odpryskami lakieru.

OKLEJANIE POJAZDÓW - CZYM SIĘ OKLEJA

Folia ploterowa

Jest to folia wycinana na ploterze tnącym, dzięki czemu uzyskujemy dowolne jej kształty, na przykład tworzące litery czy wzory. Oklejanie aut tym sposobem może sprawić, że samochód stanie się wizytówką firmy. Folia ploterowa jest folią barwioną w masie, co oznacza, że nie grozi jej szybkie wyblaknięcie. Kolory występują zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej.

Tekst - za pomocą takiej reklamy możemy umieścić dane teleadresowe, ofertę lub motto Państwa firmy. Może ona występować w połączeniu z grafiką reklamową co ma za zadanie pomóc w dotarciu do odbiorców.

tekst_glatertekst_beetle

Logo – niektórzy pozwalając sobie na nieco minimalizmu oklejają swoje auta jedynie w logo i dane teleadresowe lub samo logo firmy. Taka forma jest często spotykana, gdy firma ma już wypracowaną markę.

logo_rzoncalogo_dhl

Wzory – dzięki pracy plotera tnącego oraz ilości dostępnych kolorów folii ploterowych możemy tworzyć wzory, o dowolnym kształcie, które możemy ze sobą łączyć, dodawać do nich tekst czy grafikę drukowaną.

wzory_mustangwzory_oblepiacze

Folia drukowana

Jest to jedna z najlepszych form reklamy mobilnej. Oklejanie pojazdów za pomocą tego typu grafiki polega na wydruku reklamy, a następnie profesjonalnej aplikacji folii na aucie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w oklejaniu pojazdów. Nasze grafiki są drukowane technologią lateksową w wysokiej rozdzielczości na najlepszych, dostępnych na rynku materiałach, a dodatkowo w standardzie zabezpieczane laminatami stałymi. Wszystko w trosce o najwyższą jakość i trwałość reklamy, co przekłada się na zadowolenie naszych Klientów. Reklama graficzna może obejmować całkowite oklejenie pojazdów lub tylko częściowe oklejenie niektórych elementów auta - taką reklamę można dowolnie łączyć z reklamą tekstową.

 

Oklejanie częściowe – polega na tym, że oklejanie aut wykorzystuje wyłącznie część nadwozia pojazdu. Kombinacji może być wiele, okleja się sam tył auta, same boki, boki z tyłem. Taka forma reklamy dzięki wielu możlwiościom i wielobarwności przyciąga uwagę. Dzięki niej możemy reklamować konkretny produkt czy usługę.

czesciowe_wellnessczesciowe_pupiland

 

Oklejanie całościowe – oklejanie samochodów w ten sposób jest zdecydowanie najefektywniejszą formą reklamy na autach. Zaangażowana jest w to cała powierzchnia nadwozia. Do jej realizacji używamy konkretnych materiałów, czyli folie wylewane, a po pokryciu wydruków laminatem foliowym mogą cieszyć się Państwo kolorową reklamą przez kilka lat. Dodatkowym atutem takiego oklejenia jest całkowita ochrona lakieru przed działaniem promieni UV, odpryskami czy zarysowaniami.

calosciowe_robodcalosciowe_kasek

Druk wycinany – wydrukowane folie mogą być również wycinane ploterowo. W efekcie można otrzymać grafikę reklamową w dowolnym kształcie co jest dodatkowym uatrakcyjnieniem reklamy. W ten sposób na aucie możemy bezpośrednio wyeksponować nasz produkt. Odpowiednio zaprojektowania reklama pozwala również zaoszczędzić koszty bez utraty jakości wizualnej całej reklamy.

wycinane_aquasoftwycinane_witraz

Folia OWV – jest to folia perforowana, pozwala na odbieranie obrazu z wnętrza samochodu, nie pozwalając przy tym samym zaglądać do środka. To bardzo popularna forma oklejania aut ze względu na swoją wszechstronność, bo pozwala zachować dyskrecję a jednocześnie działa jako powierzchnia reklamowa.

owv_djeljotowv_djmarek


DLACZEGO WARTO OKLEIĆ AUTO?

 • Twoje auto to darmowa powierzchnia reklamowa, wystarczy ją zagospodarować
 • Możesz zareklamować swoją firmę, wyeksponować produkt, wyróżnić usługę
 • Auto oklejasz raz i przez kilka lat możesz cieszyć się pracującą na siebie reklamą
 • Oklejanie pojazdów to reklama mobilna, dziennie może trafić do kilku tysięcy odbiorców
 • Zasięg takiej reklamy zależy od Ciebie, może być regionalny, krajowy a nawet globalny
 • Auto oklejone folią chroni Twoje auto przed  promieni UV, odpryskami czy zarysowaniami
 • Oklejone auto jest również wspaniałą formą reklamy stacjonarnej
 • Już dzięki jednemu Klientowi koszt Twojej reklamy może się zwrócić


OKLEJANIE AUT - FAQ - najczęściej zadawane pytania

 1. Od czego zaczynamy prace nad oklejeniem auta?

Auto zostaje przez nas dokładnie zmierzone, następnie na zwymiarowane auto nakładamy projekt, który w formie wizualizacji wędruje do Klienta. Wedle życzenia dokonujemy poprawek. Po akceptacji zaczynamy przygotowywać materiały do oklejania.

 1. W jakim stanie blacharsko lakierniczym powinno być auto?

Najlepiej w jak najlepszym. Drobne zarysowania można oklejać, jednak wszelkie ogniska rdzy, czy odpryski powinny zostać zlikwidowane. Pod folią rdza dalej się rozwija. Odrywanie folii z odprysków czy złuszczonego lakieru może powodować pociągnięcie za folią części lakieru.

 1. Gdzie auto jest oklejane?

Oklejanie auta odbywa się w naszym garażu gdzie zachowane są odpowiednie warunki do aplikacji folii. Możemy umówić się na oklejanie w miejscu wskazanym przez Klienta, ale przy zachowaniu odpowiednich warunków.

 1. Ile czasu trwa oklejenie auta?

Wszystko zależy od projeku i powierzchni oklejanego auta. Zazwyczaj udaje nam się uporać z klejeniem w jeden dzień.

 1. Kiedy auto jest gotowe do odbioru?

Zazwyczaj auto oddawane jest drugiego dnia po oklejaniu. Związane to jest z tym, że klej uzyskuje swoją pełną siłę klejenia po 12 godzinach. Żeby uniknąć odklejania się folii zalecamy przenocowanie auta w naszym garażu.

 1. Czy auto musi być umyte przed oddaniem do oklejenia?

Jeśli auto jest czyste to jest nam miło bo mamy troszeczkę mniej pracy. Nie znaczy to, że samochód nie jest przez nas myty. Przed naklejeniem folii dokładnie go myjemy i odtłuszczamy. Przed aplikacją folii auta nie wolno woskować.

 1. Czy na oklejone auto jest udzielana gwarancja?

Tak, gwarancja udzielana jest na okres 12 – 24 miesięcy, w zależności od użytych materiałów.

 1. Jak obchodzić się z folią na oklejonym aucie?

Zaleca się mycie ręczne. W przypadku myjek wysokociśnieniowych nie należy kierować strumienia wody bezpośrednio na krawędzie folii. Przy myciu nie wolno używać agresywnej chemii.